درباره ما

دستگاه مالش چای 35 کیلویی

گروه صنعتی آداس

بعد از سال‌ها زندگی و رفت و آمد در روستاها به این فکر افتادیم که چگونه می‌توان روستاها را آباد کرد. اولین بار طرحی درمورد فرآوری محصول چای به فکرمان رسید. در سال 91 این طرح را به سازمان چای کشور ارائه دادیم. ابتدا مورد توجه قرار گرفت ولی با تغییر رئیس سازمان چای، نسبت به اجرای طرح مخالفت شد. پس تصمیم گرفتیم طرح را به گونه‌ای دیگر اجرا کنیم. آنرا به سازمان بسیج سازندگی کشور ارائه دادیم و قرار شد یک نمونه کوچک آن در شهرستان لنگرود اجرا شود و خوشبختانه طرح با موفقیت اجرا شد و این زمینه‌ای شد تا به فکر اجرای طرح‌های بی شماری در روستاهای کشورمان باشیم. کلیت ساده‌ی طرح چای این بود که با طراحی و ساختن دو دستگاه بسیار کوچک خشک کن چای و دستگاه مالش چای توانستیم فرآوری محصول چای را به خود کشاورز سپرده و با ایجاد کارگاه‌های کوچک در منازل آنها هرکدام یک کارگاه کوچک چای سازی در منزل داشته باشند. به این ترتیب ارزش افزوده‌ای که از طریق این فراوری بدست می‌آید نصیب کشاورز و خانواده‌اش می‌گردد. 

با اجرای موفق طرح چای صنعتگران دیگری دستگاه‌های ما را کپی برداری کرده، ساخته و کارگاه‌های چایسازی بسیاری در منازل روستایی گیلان راه اندازی شد و این ما را تشویق کرد که با تشکیل گروه صنعتی آداس این روش را در زمینه‌های دیگر گسترش دهیم. اکنون با گردآوری مهندسان نخبه جوان در گروه صنعتی آداس بر آنیم که صنایع فرآوری و تبدیلی دیگر را به منازل روستاییان ببریم. اکنون این مهندسان جوان در واحد تحقیق و توسعه زمینه‌های فرآوری محصولات را در روستاهای مختلف بررسی کرده و دستگاه‌های لازم را به واحد طراحی صنعتی پیشنهاد می‌کنند. واحد طراحی صنعتی دستگاه‌های لازم را طراحی و آنها را به واحد فنی ارجاع می‌دهد. واحد فنی دستگاه‌ها را بر اساس طرح داده شده ساخته و پس از آزمایشات مختلف بر روی دستگاه‌ها و حصول اطمینان از کارکرد درست آنها توسط تمام واحدها، این دستگاه‌ها جهت راه اندازی کارگاه در منازل روستایی بکار گرفته می‌شوند.

تشکیل گروه صنعتی آداس

اکنون با تجربه موفقی که کسب کرده‌ایم تلاش می‌کنیم در هر کدام از روستاهای ایران که محصول اولیه‌ای بدست می‌آید با طراحی و ساخت دستگاه‌های فرآوری و تبدیلی بتوانیم کارگاه‌های کوچک در منازل روستاییان راه اندازی کرده تا روستاییان بتوانند خودشان اقدام به فرآوری محصولات خود کنند. مثلا از ابریشم، پنبه، کتان، پشم گوسفند و شتر، با دستگاه‌های نخ ریسی ما نخ تهیه کنند. و یا از گیاهان مختلف و شکوفه‌ها و گل‌ها، با دستگاه‌های عرق گیری و اسانس گیری ما، عرقیات و اسانس بدست آورند. و همچنین با آسیاب کوچکی که در منزل قابل استفاده است از برنج و گندم آرد بدست آورند و سپس با فروش این محصولات ارزش افزوده بیشتری عایدشان گردد. ما امیدواریم که گروه صنعتی آداس افقی نو را با ایجاد کارگاه‌های کوچک خانگی و اشتغال روستاییان در منازلشان در آباد ساختن روستاهای کشورمان ترسیم کند. انشاألله